Агромаркет

В Україні може з’явитися науково-аналітичний центр «Агрокосмос»

В Україні може з’явитися науково-аналітичний центр «Агрокосмос»

З наступного року в Україні планують створити міжвідомчий науково-аналітичний центр Національної академії аграрних наук (НААН) «Агрокосмос».

Про це повідомив президент НААН Ярослав Гадзало, пише SuperAgronom.

«Такий центр надавав би більше аналітичних матеріалів, прогнозів і рекомендацій щодо ефективного використання ресурсів і підтримання конкурентоздатності аграрного виробництва», — наголосив президент НААН.

Пропозиції щодо створення центру мають розробити до 1 травня 2019 року. Ідею створення такого центру підтримали представники Державного космічного агентства України і Наукового центру аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАНУ.

Міжвідомчий науково-аналітичний центр «Агрокосмос» із наземної моніторинговою мережею полів і сівозмін може бути створеним на базі Інституту агроекології і природокористування НААН.

Останніми роками в управлінській і природоохоронній практиці та безпосередньо у виробництві все більше використовуються ГІС-технології та дані зондування Землі. «Це насамперед стосується удосконалення агроекологічного моніторингу, – зазначив Ярослав Гадзало. – Він дозволяє відслідковувати стан посівів, умови зволоження, прогнозувати врожай і прояву кризових явищ:  посух, ерозійної деградації ґрунтів, розповсюдження процесів опустелювання, впливу змін клімату на зональні агроекосистеми, лісові та водні ресурси».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!