В Україні діятиме асоціація із захисту ґрунтів
Українське ґрунтове партнерство діятиме в унікальній організаційній формі неприбуткової асоціації, засновниками якої виступили повідні наукові інститути та державні установи, діяльність яких спрямована на стале управління ґрунтовими ресурсами.
Про це повідомляє «Агроперспектива».
Як зазначається, асоціацію створено за підтримки ФАО, і діятиме вона під егідою Глобального ґрунтового партнерства як єдина національна платформа і сприятиме формуванню бази моніторингу стану ґрунтів, продуктивності земель і запасів вуглецю, у відповідності до міжнародних стандартів.
«Чорноземні ґрунти, якими так пишається Україна — не прості ґрунти, вони дуже уразливі. Ці ґрунти дуже швидко піддаються впливам природного, техногенного та антропогенного характеру. Зміни стають помітними за 5–10–20 років, за цей час уже можуть наступити незворотні зміни», – зазначив голова Українського ґрунтового партнерства Микола Мірошниченко.
За оцінками провідних українських ґрунтознавців, водна ерозія охоплює 13,4 млн га, в тому числі 10,6 млн га орних земель. Ерозія безпосередньо впливає на родючість ґрунтів і сільськогосподарське виробництво, що може призвести до значних економічних втрат – понад 20 млрд грн на рік.
Платформа займатиме важливу роль у поширенні і координації ініціатив із досягнення нейтрального рівня деградації ґрунтів до 2030 року, які Україна зобов’язалась виконати, підписавши Конвенцію ООН по боротьбі з опустелюванням.
Охорона родючих земель і комплексне управління природними ресурсами є національним пріоритетним напрямком співпраці між Україною та ФАО, а також частиною українського національного робочого плану по боротьбі з опустелюванням.
Як повідомлялося раніше, у світі працює 282 проєкти з регенерації сільгоспземель, в Україні – жодного.
Додати коментар