Агромаркет

В очікуванні зняття мораторію орендарю важливо юридично закріпити свої права на землю

В умовах очікуваного зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення орендарям рекомендовано зробити державну реєстрацію права оренди в порядку, що набув чинності з 1 січня 2013 року.

Про це AgroTimes повідомив юрист підприємства «Агроекологія» Олександр Остапущенко.

За його словами, непоодинокими є випадки, коли орендар дізнається про наявність іншого орендаря на орендованій земельній ділянці, хоча договір оренди землі був укладений і зареєстрований до 1 січня 2013 року.

В обґрунтування своїх прав на землю новий орендар посилається на те, що ним зареєстроване право оренди на відміну від зареєстрованого раніше договору оренди землі.

Це суто юридична казуїстика, але вона болісно б’є по підприємству. Закон стоїть на захисті орендаря, чиє право оренди зареєстроване (не плутати з попередньою державною реєстрацією договору оренди землі) аж допоки судовим рішенням не буде встановлено інше (зазвичай протягом 7–8 місяців судової тяганини).

Така ситуація з подвійною реєстрацією є наслідком неналежного виконання державними реєстраторами своїх обов’язків, проте витрати на відновлення своїх прав неспівмірні з витратами на самозахист.

З огляду на економічну складову цього питання варто самому завчасно захистити свої права на орендовану землю шляхом реєстрації права оренди, яка не вимагає перепідписання договору оренди землі й пов’язана тільки з додатковим відвідуванням державного реєстратора.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!