Агромаркет

В МінАПК назвали причину невиконання міжнародних проєктів підтримки аграріїв

В МінАПК назвали причину невиконання міжнародних проєктів підтримки аграріїв

Міністерство аграрної політики та продовольства України та аграрні асоціації «УКАБ» та «ВАР» висловлюють своє незадоволення роботою представництва Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН ФАО в Україні. 

Про це повідомляє пресслужба МінАПК.

До Мінагрополітики звернулися представники профільних асоціацій, а також малі та середні фермери, які повідомили, що ФАО не виконує, виконує не повністю або виконує невчасно деякі з міжнародних проєктів допомоги постраждалим від війни регіонам. 

До прикладу,  на початку березня 2024 року ФАО пообіцяло надати українським малим та середнім фермерським господарствам та сільгоспвиробникам насіння ярої пшениці для весняної посівної. Прийом заявок тривав до 10 березня 2024 року. Однак на сьогодні фермери не отримали обіцяного насіння. 

Ураховуючи те, що посівна кампанія ярої пшениці вже активно триває у більшості регіонів (15 областей), актуальність даного проекту стрімко падає.

Так само викликає питання у фермерів проєкт з надання насіння соняшника і сої, прийом заявок на участь в якому триває до 24 березня. Оскільки роздача насіння планується після 24.03, але точної дати немає, фермери не мають змоги планувати посівну і не можуть розраховувати на цю допомогу. А сіяти сою і соняшник українські фермери починають вже у квітні.

Також викликає питання ще один проєкт від ФАО – підтримка фермерів модульними зерносховищами місткістю 300, 500 та 1000 тонн. Для отримання зерносховищ фермери мали зареєструватись до 21 січня 2024 року. З того часу Мінагрополітики отримує скарги від фермерів, оскільки зерносховища вони досі не отримали, також ФАО відмовляється надати інформацію щодо термінів виконання обіцяних поставок. 

Мінагрополітики звертається до центрального офісу ООН ФАО з проханням звернути увагу на суттєві проблеми в організації роботи в Україні цієї структури. Ми будемо вдячні за вчасно надану допомогу українським аграріям, оскільки в сільському господарстві важливе дотримання  агротехнічних термінів. 

Раніше ми писали, що ФАО надасть українським фермерам насіння сої та соняшнику.