Агромаркет

USDA намагається охолодити пшеничні ринки

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
USDA намагається охолодити пшеничні ринки

Вереснева доповідь WASDE USDA мала б трохи заспокоїти пшеничні ринки. Зокрема, американські урядові аналітики підвищили свою оцінку запасів пшениці в світі в сезоні 2020/21 МР на 2,58 млн до 319,37 млн тонн.

Про це AgroTimes повідомила заступниця директора ProAgro Group Марія Колесник.

За її словами, це стало наслідком того, що USDA збільшило прогноз світового виробництва більше, ніж обсягів його споживання. Зростання виробництва відбулось здебільшого за рахунок Австралії, де приріст становив 2,5 млн тонн, та Канади (+2 млн тонн). Також на 0,65 млн тонн було підвищено оцінку цьогорічного врожаю пшениці в Європейському Союзі. Водночас в Аргентині його обсяг було скорочено на 1 млн, до 19,5 млн тонн зерна. 

Для Китаю, Росії та України оцінки поточного виробництва було залишено на серпневому рівні, незважаючи на те, що їх національні аналітичні агенції та уряди нещодавно збільшили власні прогнози. Так, аналітики SovEcon підвищили прогноз виробництва російської пшениці до 83,3 млн тонн, що трохи недотягує до рекордного показника у 85 млн тонн 2017/18 МР. Відповідно до американської оцінки, в сезоні 2020/21 МР російський врожай становитиме лише 78 млн тонн.

Також, на думку американських фахівців, світова торгівля пшеницею в цьому сезоні буде на 1,45 млн тонн кращою за їхню серпневу оцінку, але все ще на 2,02 млн тонн гіршою, ніж торік.

Зокрема, більш високі показники експорту прогнозуються для Австралії (+2 млн тонн) та Канади (+0,5 млн тонн), а менші, відповідно, для Аргентини (-0,5 млн тонн).

«Український експорт пшениці, попри підписання меморандуму між урядом нашої країни та зернотрейдерами, аналітиками USDA оцінюється у 18 млн тонн зерна. Потенційний експорт з боку ЄС та Росії також залишився на рівні серпневих оцінок, відповідно 25,5 та 37,5 млн тонн», – зазначила Марія Колесник.

Нагадаємо, вереснева доповідь USDA підтримала ринок кукурудзи.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями