Агромаркет

USAID почала проект з кредитування українських аграріїв через кредитні спілки

USAID почала проект з кредитування українських аграріїв через кредитні спілки

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) розпочало проект кредитування українських малих і середніх фермерів і сільськогосподарських підприємств у сільській місцевості через кредитні спілки (КС). Проект розрахований на період з 2016 по 2020 роки.

«Сподіваємося, що за чотири роки ми зможемо залучити до 24 тис. нових позичальників у сільському господарстві. Ми хочемо це зробити за рахунок співпраці щонайменше з 68 кредитними спілками», ‒ повідомила директор проекту Єва Сержинська.

За її словами, проект працюватиме в тісній співпраці з регулятором у сфері вдосконалення нормативно-правової бази, з асоціаціями КС та з самими спілками.

Як зазначила керівник проектів і програм департаменту стратегії та реформування Національного банку України Олена Онищук, першим кроком з реформування ринку КС має стати внесення змін до законодавчої бази.

НБУ зараз активно працює над новим законопроектом про кредитну кооперацію і низкою інших документів, зокрема, актами Нацкомфінпослуг, законопроектом щодо внесення змін у сфері оподаткування.

USAID фінансуватиме проект, а реалізує його Світова рада кредитних спілок (WOCCU).

Як повідомлялося, департамент кредитування розвитку USAID вперше почав співпрацювати з українськими КС у 2014 році. Тоді USAID спільно з п’ятьма спілками почав реалізацію восьмирічної програми підтримки українських аграріїв у Львівській, Херсонській та Харківській областях. Вона передбачає непряме фінансування українських середніх і малих агровиробників, шляхом надання допомоги із збільшення кредитування їх кредитними спілками.

За статистикою Нацкомфінпослуг за І півріччя 2016 року, на кредитування фермерських господарств припадає найменша частка в загальному обсязі виданих КС кредитів: 3,3%, або 58,3 млн грн.

Частка кредитування ведення особистих селянських господарств становить 10,3%, або 184 млн грн.

Частка найбільш ризикових комерційних кредитів ‒ 7,8%, або 139,6 млн грн. Найбільшим попитом досі користуються споживчі кредити ‒ 58,9%, або 1,05 млрд грн.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!