USAID надасть технічну допомогу українським аграріям на $20 млн
USAID розпочинає нову програму технічної допомоги аграрному сектору України, яка сприятиме реалізації потенціалу країни в галузі сільського господарства. Загальний бюджет проекту ‒ $20,6 млн.
Про це за результатами зустрічі із представниками організації повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, повідомляє прес-служба міністерства.
«Приємні новини: щойно мав зустріч із новим директором Регіональної місії USAID в Україні Сюзан Фрітц. Пані Фрітц серед іншого повідомила про започаткування нового чотирирічного проекту USAID «Програма підтримки аграрного і сільського розвитку», який раніше обговорювався нами із представниками організації», ‒ сказав міністр.
Проект розрахований на чотири роки: з вересня 2016 по липень 2020 року.
Він сприятиме формуванню кращих умов для діяльності малих і середніх аграрних підприємств завдяки зміцненню інституційної спроможності Мінагрополітики до реалізації реформ в аграрному секторі, створенню прозорих нормативно-правових засад у сфері земельних відносин, а також впровадженню реформ, що дозволять модернізувати системи зрошення земель.
Також проект сприятиме зростанню експортної конкурентоздатності малих та середніх виробників овочів, фруктів, молока та м’яса, надаючи допомогу малим та середнім гравцям у впровадженні міжнародних стандартів якості та безпечності продукції, експорті продукції на зовнішні ринки, а також використанні тих можливостей, які надаються в рамках Угоди про поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.
Ще одним завданням проекту є підтримка розвитку сільських територій на основі розширення можливостей громадян для працевлаштування й отримання доходів, а також надання допомоги визначеним територіальним громадам у розробці ефективних стратегій розвитку місцевої економіки, що стимулюватимуть її зростання.
За словами Тараса Кутового, цілі й завдання проекту відповідають Єдиній комплексній стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій 2020 та Комплексному стратегічному плану міністерства «3+5».
Додати коментар