Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Уряд презентував модель підтримки аграріїв на 2020 рік: на що підуть кошти

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Уряд презентував модель підтримки аграріїв на 2020 рік з урахуванням пропозицій профільних асоціацій, народних депутатів та аграрного комітету.

Про це повідомляється на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Так, у Державному бюджеті на державну підтримку АПК-2020 передбачено видатки на суму 4,2 млрд грн, з яких:

  • 1,2 млрд грн – на здешевлення кредитів (придбання с/г землі, кредити на поточні та капітальні інвестиції, кредити на розвиток тваринництва), що надасть доступ с/г виробникам до пільгових кредитів та зменшить їх вартість до 5 %. Для оптимізації програми підтримки та забезпечення прозорості буде запроваджене обмеження за кредитами – до 15 млн грн на 1 суб’єкта в тваринництві, до 5 млн грн – на 1 суб’єкта на придбання землі та інші види кредитів; один клієнт – 1 уповноважений банк.
  • 1 млрд грн – на здешевлення вітчизняної с/г техніки і обладнання. У рамках програми планується відшкодування обсягів підтримки, не виплачених у 2019 році.
  • 1 млрд грн – на підтримку галузі тваринництва. Модель підтримки передбачатиме відшкодування  вартості племінних (генетичних) ресурсів, тваринницьких об’єктів та надаватиме дотацію за наявні бджолосім’ї.
  • 0,4 млрд грн – на розвиток фермерства. Підтримка за цим напрямом спрямована на збільшення кількості об’єктів місцевої переробки сільськогосподарської продукції, збільшенню рівня зайнятості сільського населення, підвищення рівня знань та вмінь сільського населення у провадженні сільськогосподарської діяльності.
  • 0,4 млрд грн – на підтримку садівництва, виноградарства та хмелярства. Також передбачається компенсація вартості насаджень в межах до 90% та об’єктів зі зберігання та переробки – до 30%, розподіл виплат на паритетних засадах 1 раз на рік, обмеження розміру підтримки – до 50 млн грн одному суб’єкту з урахуванням пов’язаних осіб.
  • 0,24 млрд грн – видатки на Фонд гарантування кредитів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: