Агромаркет

Українська зернова асоціація істотно знизила прогноз урожаю 2020/2021 МР

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Українська зернова асоціація (УЗА) у своєму жовтневому звіті знизила прогноз валового збору врожаю зернових та олійних культур в 2020/2021 МР із 95,6 до 87,5 млн тонн, у порівнянні із вересневим показником, через несприятливі погодні умови для врожаю пізніх зернових культур, а прогноз експорту в поточному сезоні знижено з 56,3 до 53,9 млн тонн.

Про це повідомляє прес-служба УЗА.

Зокрема, прогноз врожаю кукурудзи істотно зменшили через несприятливі погодні умови в серпні та вересні поточного року, що негативно вплинули на її врожайність, хоча загальний показних врожаю залишається доволі високим. Обсяг виробництва кукурудзи прогнозується на рівні 32,5 млн тонн, у порівнянні з вересневим прогнозом, що становив 35,3 млн тонн. При цьому експорт кукурудзи прогнозується на рівні 27,2 млн тонн (раніше – 29 млн тонн).

Також значно знижено прогноз валового врожаю соняшнику – з 16,1 до 12,9 млн тонн за рахунок зниження врожайності з прогнозних 2,5 т/га до 2 т/га через несприятливі погодні умови.

Крім того, УЗА у новому звіті провела уточнення оцінки обсягів врожаю пшениці – показник знижено з 26,6 до 25,3 млн тонн. При цьому оцінка експорту пшениці залишається на рівні 17,5 млн тонн, як і було домовлено в Меморандумі між учасниками ринку та Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Незначного зниження зазнав також показник виробництва ячменю – 8 млн тонн, що на 0,3 млн тонн менше, ніж було у вересневому звіті. На стільки ж скоротився й прогноз його експорту – до 4,2 млн тонн.

Нагадаємо, Україна експортувала більше половини граничного обсягу пшениці.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями