Агромаркет

Україні доцільно розширити перелік методів досліджень щодо АЧС, – DG SANTE

Україні доцільно розширити перелік методів досліджень щодо АЧС, – DG SANTE

Представники місії Генерального директорату Європейської Комісії з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів (DG SANTE) у цілому позитивно оцінили систему державного контролю та заходи, які вживаються для стабілізації епізоотичної ситуації щодо АЧС в Україні.

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

Місія працювала за декількома напрямками: аналіз кількості випадків АЧС і результати їх розслідування, вивчення системи державного контролю, ефективність фінансової допомоги ЄС, яка надається України в рамках грантової допомоги, а також проведення інформаційно-просвітницької роботи.

Позитивно була оцінена робота щодо відбору проб на наявність АЧС, оперативність проведення досліджень, робота ветеринарних лікарів на місцях, створення чіткої системи державних надзвичайних протиепізоотичних комісій, високий рівень біологічної безпеки на переважній більшості великих свинокоплексів, наявність системної стратегії щодо диких кабанів тощо.

Водночас, на думку європейських експертів, варто посилити інформаційну просвітницьку роботу серед домогосподарств, вирішити питання заохочувальних виплат за знайдених мертвих кабанів. Також доцільно розширити перелік методів досліджень щодо АЧС.

За словами першого заступника голови Держпродспоживслужби Андрія Жука, цього року фінансове забезпечення роботи компетентного органу щодо боротьби з АЧС значно збільшилося, що дозволило посилити протиепізоотичні заходи. Водночас проблематичним залишається питання матеріально-технічного обладнання лабораторій, забезпечення мобільними дезінфекційним обладнанням, мобільними установками для знищення інфікованих туш свиней тощо.

Нагадаємо, місія працювала в Україні з 25 вересня по 4 жовтня. Європейські експерти відвідали Полтавську, Одеську, Рівненську та Волинську області, ознайомилися з роботою ряду головних управлінь Держпродспоживслужби, регіональними державними лабораторіями, свиноферм, мисливських господарств. За результатами роботи місії в Україні буде сформований звіт.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!