Агромаркет

Україна збільшила експорт на чверть

За 6 місяців 2021 року експорт товарів та послуг становив $34,9 млрд, що на 25% більше ніж за відповідний період 2020 року.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України, посилаючись на дані Держстату.

Імпорт за звітний період становив $34,5 млрд, що на 27,6% більше відповідно до 2020 року.

«За І півріччя у зовнішній торгівлі ми маємо позитивне сальдо – у $413,6 млн. Крім розвитку аграрної галузі, Україна взяла курс на розвиток промисловості, виробництва та внутрішньої переробки, що відображається у збільшенні постачань вітчизняних товарів на зовнішні ринки», – прокоментував перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Олексій Любченко.

У І півріччі поточного року Україна здійснювала експортно-імпортні операції із партнерами з 227 країн світу. При цьому експорт товарів становив $29,9 млрд, що на 30,7% більше порівняно із І півріччям 2020 року.

За 6 місяців найбільше української продукції імпортували:

– країни ЄС – $11,9 млрд (39,7% експорту товарів з України);

– Китай – $4,3 млрд (14,3%);

– Туреччина – $1,8 млрд (6%).

Найбільше було експортовано чорних металів та виробів з них, зернових, руд, олії, електричних машин, готових харчових продуктів, деяких продуктів хімічної промисловості, меблів та ін.

«Європейський Союз залишається найбільшим торговельним партнером України. За результатами І півріччя ми збільшили постачання української продукції до ЄС на 43,9%. Така позитивна тенденція забезпечена, зокрема, наявністю Угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС, налагодженням прямих контактів між українським і європейським бізнесом, усуненням технічних бар’єрів у торгівлі та вдосконаленням системи контролю за безпечністю харчової продукції», – підкреслив Олексій Любченко.

Нагадаємо, НІБУЛОН розширив експортну географію. Також ми писали, що у першому півріччі виріс експорт агропродукції в грошовому еквіваленті.