Агромаркет

Україна вже використала кілька квот на безмитний експорт агропродукції до ЄС

Україна вже використала кілька квот на безмитний експорт агропродукції до ЄС

Станом на 27 лютого Україна вже закрила чотири квоти на безмитний експорт до ЄС: на мед, виноградний і яблучний соки, а також пшеницю і кукурудзу.

Закрита також квартальна квота на експорт м’яса птиці і піврічна квота на вершкове масло, повідомляє УКАБ.

Зазначається, що торік закриття квот на початку року відбувалося активніше. У лютому 2017 року поміж чотирьох закритих квот спостерігалося значне використання низки інших квот у межах 70-80%.

Нагадаємо, що з 1 жовтня 2017 року вступили в дію додаткові безмитні квоти на вісім груп товарів: мед, крупи і борошно, оброблені томати, соки і низку зернових (овес, пшениця, ячмінь, кукурудза). Наразі закриті чотири квоти з додаткових: по меду, обробленим томатам, пшениці і кукурудзі.

«Третій рік дії Угоди про Асоціацію вже почав приносити позитивні результати. Частка країн ЄС у структурі агропродовольчого експорту України наразі становить біля 32%, а сам аграрний експорт України до ЄС став рекордним за останні п’ять років, – зазначила аналітик зовнішньої торгівлі агропродовольчою продукцією УКАБ Дар’я Гриценко. – І хоча більшість експортованої до ЄС – це сировина, активно нарощуються поставки нішевих і готових продуктів, наприклад, кондитерських виробів, ягід, горіхів і соків».

Згідно з останні звітом Європейської Комісії, серед основних країн-постачальників агропродовольчої продукції до ЄС Україна піднялась з восьмого на четверте місце, поступаючись місцем лише Бразилії, США й Аргентині.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!