Агромаркет

Україна виготовить близько 1,44 млн тонн цукру

Українські цукровари у 2021 році виготовлять близько 1,44 млн тонн цукру.

Про це повідомляє пресслужба Науково-практичного центру цукробурякового виробництва (НПЦ Цукробурякового виробництва).

В НПЦ «Цукробурякового виробництва» констатують, що станом на на 1 грудня урожайність цукрових буряків становила 463 ц/га (що є несуттєвим розривом і можливо списати на статистичну похибку).

Збирання урожаю цукрових буряків весь сезон відбувалося майже в ідеальних умовах. Основна маса буряків які надійшла на цукрові заводи були гарної якості.

«За таких показників урожайності культури на цукрові заводи в сезоні 2021 року надійде до переробки 10,6 млн. тонн цукрових буряків» (що повністю підтвердилося в останніх звітах Мінагрополітики). Враховуючи середній показник виходу цукру в Україні 14,2 (станом на 21 грудня) із сировини, яка надійде, буде вироблено мінімум 1,44 млн. тонн цукру», – зауважив директор НПЦ «Цукробурякового виробництва» Олександр Коротинський.

Він додав, що внутрішнє споживання становить 1,38 млн. тонн цукру на рік. Відповідно внутрішній ринок повністю забезпечений цукром внутрішнього виробництва.

Нагадаємо, через недостатню кількість сировини 26 заводів завершили сезон цукроваріння.  Також ми писали, що експорт українського цукру катастрофічно зменшився.