Україна втричі збільшила пропускну спроможність експорту агропродукції
Україна в умовах заблокованих російськими окупантами портів збільшує пропускну експортну спроможність аграрної продукції.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства Україна.
За словами першого заступника міністра агрополітики Тараса Висоцького, основними партнерами України в питанні збільшення пропускної експортної спроможності агропродукції є Литва, Польща, Словаччина, Угорщина та Румунія.
«Завдяки цим країнам можна експортувати нашу продукцію, яка є надлишковою з точки зору внутрішнього споживання, в порти цих країн для подальшого її транспортування в держави, які були в останні десятиліття імпортерами нашої сільгосппродукції. Ми бачимо, що навіть за цей період пропускна спроможність збільшилася втричі. Поки що вона не максимальна, але суттєво зростає», – розповів заступник міністра в ефірі телеканала «Київ».
Також, за словами Висоцького, враховуючи те, що історично Україна експортувала до 70% агропродукції, питання налагодження логістичних мереж задля вивозу її за кордон є нагальною, оскільки країна фізично не зможе всю цю продукцію спожити на внутрішньому ринку.
«До війни експорт аграрної продукції становив 40% від усього експорту нашої держави. Зараз, з огляду на значне скорочення галузі, експорт аграрної продукції може збільшитися навіть до 70%. Тому це буде один із основних китів підтримки економіки. Аграрії зроблять все, щоб ці очікування реалізувати і допомогти українській економіці», – акцентував Тарас Висоцький.
Він наголосив, що запасів продовольства чи кормів для безперебійного виготовлення продовольства достатньо – у середньому їх є на два роки, а за деякими позиціями значно більше.
Нагадаємо, аграрії можуть експортувати продукцію власним автотранспортом. Раніше НБУ скоротив граничні строки розрахунків за експортно-імпортними операціями.