Агромаркет

Україна у 21/22 маркетинговому році планує експортувати понад 60 млн тонн зерна

Україна у 2021/22 маркетинговому році має намір експортувати понад 60 млн тонн зерна. Серйозним викликом в цьому питанні є забезпечення пропускної здатності морських портів.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

«Ще 10 років тому питання пропускної здатності українських морпортів викликало жваві дискусії, однак, останні п’ять років їх потужність збільшилася – з 49,3 млн тонн у 2016 році до 81,5 млн тонн у 2021-му році. Сектор морських перевезень діє без затримок, в той час як ми спостерігаємо волатильність цін на залізничні перевезення. В цьому контексті стратегія українського уряду спрямована на розвиток інфраструктури, щоб зацікавити інвесторів цією галуззю», – зазначив заступник міністра економіки України – торговий представник України Тарас Качка під час круглого столу Міжнародної ради по зерну в рамках Глобальної зернової конференції – 2021 у Женеві (Швейцарія).

Він додав, що зростання світового попиту на тлі послаблення карантинних обмежень підняло ставки на вантажні перевезення до багаторічних максимумів і збільшило доходи галузі. Це створює можливості для додаткових інвестицій у новітні технології, цифровізацію, автоматизацію тощо. Впровадження нових технологій сприятиме стійкості ланцюгів постачання і логістики, підвищенню прозорості та доступності даних, оптимізації витрат на експлуатацію та обслуговування, відповідності вимогам з декарбонізації.

Тарас Качка також зазначив, що Україна здійснює низку заходів в рамках Угоди з СОТ про спрощення процедур торгівлі. Йдеться про запровадження механізму «Єдиного вікна» для міжнародної торгівлі, інституту АЕО – Авторизованого економічного оператору, режиму спільного транзиту.

Завершення процесу імплементації Угоди забезпечить спрощення ведення зовнішньоекономічної діяльності шляхом переведення взаємодії бізнесу з митними та контролюючими органами в новий формат.

Нагадаємо, Україна може наростити в 2-3 рази експорт зерна до Китаю. Також ми писали, що за прогнозами ФАО світові запаси зернових скоротяться до 7-річного мінімуму.