Україна покращила свій рейтинг у Глобальному індексі продовольчої безпеки
Україна посіла 54-е місце у Глобальному індексі продовольчої безпеки 2020 року, розробленому The Economist Intelligence Unit за підтримки Cortevа Agriscience.
Про це повідомляє прес-служба компанії Cortevа Agriscience.
За результатами аналізу, глобальна продовольча безпека знижується вже другий рік поспіль. Попри це показники України в рейтингу з минулого року покращились на 2,7 балів та зараз країна займає 54-ту позицію.
Згідно зі звітом EIU, індекс показує, що волатильність сільськогосподарського виробництва в Європі перевищує загальносвітовий показник. Проте в Україні волатильність сільськогосподарського виробництва не є такою критичною.
Категорія «Якість та безпека» в розрахунку Індексу вимірює різноманітність та якість харчових продуктів середнього раціону, а також безпеку продуктів харчування. В розрахунку українських показників цей фактор оцінено доволі високо – українці вживають достатньо якісного білку, їм доступні необхідні мікроелементи, а харчові продукти загалом є безпечні.
«За підрахунками посадовців, при наявності технологічних рішень, залучення інвестицій в АПК та інтеграції в міжнародні ланцюги постачання Україна здатна прогодувати 500 мільйонів людей у світі. Corteva Agriscience є одним з ключових інвесторів в сільське господарство України і як постачальник передового насіння та інноваційних засобів захисту рослин постійно співпрацює з українськими фермерами, які виконують надзвичайно важливу та складну роль у суспільстві, забезпечуючи його якісними продуктами харчування. Впровадження передових практик на полі є запорукою безпечних продуктів харчування на столі», – переконаний Сергій Харін, керівник бізнесу Corteva Agriscience у Східній Європі.
Вперше Глобальний індекс продовольчої безпеки включив у розрахунки ще основну категорію «Природні ресурси та стійкість».
Згідно з регіональним звітом EIU, індекс продемонстрував, що показники країн європейського регіону перевершують показники усіх інших регіонів у цій категорії, навіть незважаючи на те, що регіон особливо схильний до посух та повеней, але Європа є світовим лідером у впровадженні політик адаптації до кліматичних змін. Показники України в категорії «Природні ресурси та стійкість» є помірними – країна має низький демографічний стрес та меншу чутливість до імпорту, проте демонструє значні проблеми з управлінням водними ресурсами.
Нагадаємо, Україна у світовому рейтингу експортерів пшениці поступилася однією сходинкою.