Агромаркет

Україна хоче експортувати до Канади преміум-продукти

Україна хоче експортувати до Канади преміум-продукти

У 2018 році завдяки угоді про зону вільної торгівлі вперше до Канали експортовано українську кукурудзу, морожені овочі та плоди, готові супи, насіння та інші товари.

На цьому наголосила заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

Під час зустрічі української та канадської делегацій щодо двосторонньої співпраці у сфері АПК в рамках виставки-ярмарку «Міжнародний зелений тиждень-2019» у Берліні обговорювалися перспективи щодо експорту преміум-продуктів, попит на які в Канаді стрімко зростає. Зокрема, йдеться про заморожені та свіжі овочі, фрукти, органіку, натуральні продукти, консервацію.

Важливим моментом у розширенні можливостей для українських експортерів стало обговорення питання проходження сертифікації на державному рівні – сертифікація продукції птахівництва, живих бджіл та бджолопакетів.

Сторони домовились розвивати співпрацю у науково-дослідній сфері на рівні урядів із залученням наукових установ обох України й Канади, включаючи такі теми, як біоекономіка та «зелена» економіка.

Довідка

З 1 серпня 2017 року набрала чинності угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою, яка відкрила для українських експортерів 98% канадського ринку товарів.

За 11 місяців 2018 року зовнішньоторговельний обіг між Канадою й Україною склав $51,3 млн, що на 39,2%, або на $14,4 млн більше порівняно з аналогічним періодом 2017 року. Експорт української сільськогосподарської продукції за цей період сягнув $7,5 млн.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!