УКАБ пропонує розширити перелік техніки й обладнання для аграріїв, яке підпадає під програму компенсації
945 млн грн із визначених у Держбюджеті на 2018 рік 6,3 млрд грн на підтримку АПК буде виділено на програму компенсації вартості техніки та обладнання. Порівняно з минулим роком сума фінансування на ці цілі зросла на 42% (550 млн грн).
Про це повідомили в УКАБ.
У 2017 році аграрії використали лише 24% програми компенсації вартості техніки, що становить трохи більше 134 млн грн. За цим механізмом аграрії придбали близько 80 тракторів, один зернозбиральний комбайн і більше 2 тис. одиниць ґрунтообробної та посівної техніки на загальну суму 804,3 млн грн.
На думку Олега Нестерова, координатора комітету техніки УКАБ, збільшення суми фінансування програми майже вдвічі є нелогічним, навіть з урахуванням того, що ринок техніки минулого року зріс удвічі.
«Передумов для значного зростання попиту на вітчизняну техніку не спостерігається, особливо на фоні зростання імпорту сільгосптехніки, – зазначив він. – Так, за 10 місяців 2017 року поставки в Україну тракторів та комбайнів іноземного виробництва зросли в 1,6 раза, а ґрунтообробної техніки збільшилися вдвічі. Навіть якщо врахувати загальний тренд зростання ринку техніки, буде використано лише половина з виділених коштів».
У комітеті техніки УКАБ вважають, що необхідно внести зміни до існуючого порядку розподілу коштів по програмі держпідтримки.
«Маючи майже мільярд гривень на технічне переоснащення для виробників, є сумнів, що він буде використаний на 100% чи навіть на 60% на ці цілі, зважаючи на рівень використання коштів минулого року, – пояснив Олег Нестеров. – Тому ми пропонуємо розширити перелік техніки й обладнання, яке підпадає під програму компенсації. Наприклад, додати до нього БПЛА (безпілотні літальні апарати/дрони) для сільського господарства або обладнання для елеваторного господарства».
AgroTimes
Додати коментар