У вересні-грудні цукор зазвичай дешевшає
За даними Держстату, загальнодержавна інфляція станом на липень 2023 року становила близько 18%, в той же час рівень побутової інфляції становив 22%. Й цукор не подорожчав більше, аніж хліб чи молоко. Це була загальна тенденція щодо підвищення вартості харчів з врахуванням загальнодержавних тенденцій.
Про це у своїй колонці для АgroТimes розповів директор НПЦ «Цукробурякового виробництва», член Комітету АПК при Торгово-промисловій палаті України Олександр Коротинський.
«Період, коли на заводах активно виробляється цукор (вересень-грудень), зазвичай він дешевшає. Підприємствам потрібно постійно розраховуватися за сировину, паливо, сплачувати зарплату та податки, і на це потрібні значні обігові кошти. Коли ж заводи зупиняють свою роботу, необхідність у обігових коштах дещо знижується й виробники можуть реалізовувати поступово свою продукцію за більш прийнятними цінами», – зауважив фахівець.
За його словами, найнижча гуртова вартість цукру, яку виробники продавали у 2022 році становила близько 26,5 грн/кг, у липні на початку серпня гуртова ціна зросла до 29,5 грн/т. Відповідно зростання вартості цукру становило 11% й таке подорожчання є сталою практикою, яке жодним чином не можливо порівнювати з підвищенням цін на яйця чи овочі у певні періоди (50 – 100%).
Нагадаємо, український цукор має доволі високий попит на європейському ринку. Також ми писали, що українські заводи виготовлять 1,6-1,7 млн. тонн цукру.