У світі прогнозується зменшення політичної підтримки ринку біопалива
Згідно з прогнозом Організації економічного співробітництва та розвитку і Світової продовольчої організації, протягом наступних 10 років (2020-2029р.), прогнозується зменшення політичної підтримки ринку біопалива в світі.
Про це повідомили в Українському клубі аграрного бізнесу (УКАБ).
Як зазначається, більшість біопалива й надалі виготовлятиметься з сільгоспсировини, і лише в середині наступного десятиріччя можна очікувати на нові технології його виробництва.
Очікується, що протягом наступного десятиріччя споживання біопалива буде зростати в країнах, що розвиваються, зокрема, в Бразилії, Індонезії, Аргентині та Індії. У цих країнах збільшення використання біопалива буде пов’язано з регуляторними ініціативами, які перш за все будуть направлені на зменшення використання палива та збільшення використання альтернативних джерел – біодизелю та біоетанолу.
Найбільший приріст споживання та виробництва біоетанолу в світі очікується в Бразилії. На кінець наступної декади Бразилія буде виробляти 39 млрд літрів етанолу, що майже на 8,3% більше, ніж було в 2019 році (36 млрд літрів). Так, що споживання в країні збільшиться на 6 млрд літрів і досягне позначки 38 млрд літрів.
Натомість у розвинених країнах у наступні 10 років очікується зменшення використання біодизелю.
«Використання біопалива в порівнянні зі звичайним пальним не призводить до значного зменшення викидів вуглекислого газу. Тим самим, це ставить під питання доцільність виробництва біопалива, як можливого замінника пального», – йдеться в повідомленні.
Не зважаючи на зменшення підтримки цієї галузі, ЄС і надалі буде лідером з виробництва біодизелю в світі, але його частка зменшиться з 34% до 28%. Споживання етанолу збільшиться на 0,1 млрд літрів і на кінець наступної декади становитиме 6,5 млрд літрів, в той час коли споживання біодизелю зменшиться на 1,7 млрд літрів до рівня 14,3 млрд літрів.
«В Україні з біопалива виробляється та використовується лише біоетанол. За прогнозами, в наступні 10 років виробництво біоетанолу зросте на 20%, до 471 млн літрів. На сьогодні біоетанол переважно продається на українських АЗС у суміші з бензином та позначається маркою «Е» або «Еко». Згідно з положеннями зареєстрованого законопроєкту №2471, станом на 1 січня 2025 року частка рідкого біопалива в загальному річному обсязі продажу бензину має становити не менше 6,9%», – зазначиа аналітик УКАБ Іван Колодяжний.