У процесі приватизації державних агропідприємств особливої уваги потребує розпаювання землі, - думка
У процесі приватизації державних агропідприємств слід особливу увагу приділяти розпаюванню землі, що перебуває у їхньому користуванні. Розпаювання має відбутися, і тут важливо, щоби процес приватизації правильно адмініструвався Фондом держмайна.
Про це AgroTimes повідомив в. о. міністра аграрної політики та продовольства у 2018-19 роках Максим Мартинюк.
За його словами, питання приватизації аграрних підприємств назріло давно і стримувалось сумнозвісним списком підприємств, заборонених до приватизації. Тепер списку немає, і всі в очікуванні активних дій від міністерства та Фонду держмайна.
«Є декілька випадків, коли через помилкові дії Фонду працівники підприємств були позбавлені права на пай. Це викликає соціальну напругу. З іншого боку, таке розпаювання не повинно перетворюватися на дерибан, коли на підприємстві з двома працівниками й, наприклад, 200 га землі, земля ділиться на два паї по 100 га. Це так само не має стосунку до справедливості, як і непроведення розпаювання взагалі», – вважає Максим Мартинюк.
Також, на його думку, особливу увагу слід приділити такому підприємству, як «Укрспирт», адже його приватизація – найкращі ліки від контрафактного спирту.
«Приватизовуючи «Укрспирт», міністерство має дати відповідь на питання, що робити з монополією держави на виробництво спирту. Проте наразі навіть розмов про його приватизацію не ведеться, і це викликає стурбованість», – зауважив Максим Мартинюк.
Нагадаємо, днями Кабінет Міністрів затвердив етапи підготовки і проведення приватизації перших 800 державних підприємств. Крім того, відбулася передача 289 аграрних підприємств державної власності у підпорядкування Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. За словами очільника відомства Тимофія Милованова, на сьогодні усі вони є банкротами.
Додати коментар