Агромаркет

У парламенті зареєстровано законопроект про вимоги до виробництва й обігу органічної продукції

У парламенті зареєстровано законопроект про вимоги до виробництва й обігу органічної продукції

30 березня у парламенті зареєстровано законопроект «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» № 5448-д.  

Про це повідомив на своїй Фейсбук-сторінці один із авторів законопроекту, голова земельного підкомітету Аграрного комітету ВРУ Олег Кулініч.

За його словами, законопроект встановлює засади державного регулювання у сфері виробництва та обігу органічної продукції і повноваження центральних органів виконавчої влади, що здійснюють управління та контроль у зазначеній сфері.  

Законопроект № 5448-д визначає права й обов’язки суб’єктів ринку органічної продукції, зокрема, операторів ринку, органів сертифікації тощо, встановлює основні засади процедури сертифікації органічного виробництва з деталізацією за галузями.

Також документ пропонує запровадити чіткий та прозорий механізм реєстрації органів сертифікації, операторів ринку й органічного насіння.

Проектом закону визначається механізм державного контролю (нагляду) за діяльністю суб’єктів ринку органічної продукції та встановлюється відповідальність за порушення законодавства у цій сфері. Встановлюються вимоги до переліку речовин, які дозволяється використовувати у процесі органічного виробництва, визначена процедура, за якою вони можуть бути дозволені до використання.

Окремо визначаються вимоги до зберігання, перевезення,  реалізації, декларування та маркування  органічної продукції.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!