Агромаркет

У листопаді буде значно спрощено процедуру ввезення тварин в Україну

У листопаді буде значно спрощено процедуру ввезення тварин в Україну

З кінця листопада змінюються вимоги до ввезення на територію України тварин та харчових продуктів тваринного походження.

Про це повідомив директор департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Борис Кобаль.

24 листопада набуває чинності наказ Мінагрополітики від 16.11.2018 № 553 «Про затвердження Вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки».

Відповідно втрачає чинність наказ державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України від 14.06.2004 № 71 «Про затвердження Ветеринарних вимог щодо імпорту в Україну об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду», яким, зокрема, було передбачено проведення відбору тварин для відправлення в Україну за участю представника державної служби ветеринарної медицини України.

Після набуття чинності наказу № 553 ввезення на митну територію живих тварин (крім домашніх, спортивних, експериментальних, циркових тварин, а також тварин, призначених для виставок та розважальних цілей) та їхнього репродуктивного матеріалу можливе з потужностей (об’єктів), щодо яких встановлено відповідність законодавству України за результатами:

– інспектування такої потужності, проведеного компетентним органом України;

– здійснення оцінки ефективності компетентного органу країни-експортера, проведеної компетентним органом України;

– у разі, якщо з такою країною укладено договір про еквівалентність.

Таким чином, процедуру ввезення тварин в Україну буде значно спрощено.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!