У квітні Україна може експортувати до 1 млн тонн пшениці

У березні Україна експортувала 1,1 млн тонн пшениці, що є одним із найвищих місячних показників поточного сезону. У квітні обсяги поставок можуть бути дещо нижчими, але все ж таки залишаться на високому рівні.
На цьому акцентували експерти аналітичного департаменту сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного в межах Всеукранської Аграрної Ради, повідомила пресслужба ВАР.
«На квітень вже законтрактовано 850 тис. тонн пшениці, а загальний місячний експорт може сягнути 1 млн тонн. Попри загальну стагнацію попиту на європейському ринку, українське зерно знаходить свого покупця, зокрема в Єгипті», — зазначають у ПУСК.
Однак, додали аналітики, з цінової точки зору ситуація менш оптимістична. Основні напрямки експорту української пшениці — Італія, Іспанія, Нідерланди — зберігають пасивну позицію щодо нових закупівель, а повернення мит на українське зерно до ЄС з червня може ще більше ускладнити доступ до європейського ринку.
«Поки що немає ніяких позитивних новин для ціни на пшеницю. Біржовий ринок останніми тижнями просідав, і ми бачимо серйозний розрив між фізичним ринком та біржовими котируваннями. Якщо FOB-ціна в Україні наразі вища за Чикаго на $60 на тонні, то до червня-липня ринки зазвичай синхронізуються. Це означає, що українська фізична ціна може просісти, особливо з урахуванням наближення нового врожаю», — коментують у «ПУСК».
За даними аналітиків, умовна середня ціна на пшеницю 2 класу нового врожаю на липень прогнозується на рівні $190-200 за тонну на базисі CPT-порт, тоді як наразі цей показник фіксується на рівні $210-215. Потенційне зниження може скласти до $20 на тонні.
«Якщо є можливість — не варто поспішати з продажем. Історично в липні-серпні ринок насичується пшеницею з усіх основних країн-експортерів — Україна, Росія, Румунія, США — і навіть за дефіцитного балансу ціна зазвичай падає. Водночас сезонна модель показує, що з жовтня по грудень можливе зростання до $220–235 за тонну на базисі CPT-порт. Тому, якщо дозволяє фінансова подушка, варто розглядати відтермінування продажів», — додають аналітики.
Також вони зауважили, що на внутрішньому ринку наразі найкращі ціни пропонують борошномельні підприємства — 10500 –11000 грн/т на пшеницю 2-3 класу.
«В умовах млявого експортного попиту це може бути вигіднішим рішенням для аграріїв», – вважають експерти.
Нагадаємо, на експорт пішло майже 13 млн тонн пшениці.