Агромаркет

У Чехії – найсильніша посуха за останні 500 років

Міністр навколишнього середовища Чехії Річард Брабек заявив, що в Чеській Республіці спостерігається найсильніша посуха за останні 500 років.

Про це повідомялє НАЦУ «Укрцукор» з посиланням на Reuters.

Карта, представлена ​​міністерством, показала, що тільки 0,1% території Чеської Республіки мали нормальний рівень вологи в грунті в середині квітня. У той же час, сильна посуха була виявлена ​​в 75,4% країни. У Чехії з 2015 року зберігаються умови посухи, оскільки температура підвищується, а кількість опадів зменшується.

«Ми переживаємо безпрецедентний період посухи, як за тривалістю, так і за своїм впливом», – зазначив Річард Брабек.

У комуністичну епоху примусової колективізації в країні поля були об’єднані і фактично не мали між собою ніяких перешкод. Експерти кажуть, що це значно знизило здатність ландшафту утримувати воду, в результаті чого зараз 10,7 млн ​​чоловік щосили намагаються підтримувати стійкий рівень води.

Посуха і більш високі температури також сприяли поширенню короїду, який вразив країну в минулому році. Збиток від нього оцінюється в $1,7 млрд.

Міністерство охорони навколишнього середовища веде переговори про виділення $139,90 млн додаткових витрат на боротьбу з посухою, що може допомогти в збиранні врожаю.

Нагадаємо, Румунія також потерпає від посухи.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!