Агромаркет

У Бельгії розширюють площі грушевих садів

У Бельгії розширюють площі грушевих садів

В останні роки в Бельгії спостерігається тенденція розширення площ під грушою, в той час як виробництво яблук у країні знижується, пише FreshPlaza.

За словами міжнародних експертів, бельгійські фермери почали збільшувати площі під грушевими садами за рахунок яблуневих ще 20 років тому, і ця тенденція зберігається донині.

Якщо ще в 2011 році під грушою в країні було зайнято 8,324 га, а під яблунею ‒ 7,404 га, то до 2016 року площі під грушевими садами виросли до 9,691 га, тоді як під яблуневими скоротилися до 6,491 га.

Таку тенденцію виробники Бельгії пояснюють тим, що конкуренція на європейському ринку яблука наразі досить жорстка. До того ж виробництво цих фруктів у більшості країн ЄС продовжує зростати, що негативно впливає на ціни. При цьому попит на груші залишається досить високим.

Основний акцент фермери Бельгії роблять на сорті Конференція, який, за їхніми словами, користується найкращим попитом на європейському ринку. Також бельгійські садівники впроваджують виробництво нових сортів.

Варто зазначити, що, згідно з останніми звітами Всесвітньої асоціації виробників груш і яблука (WAPA), в сезоні 2016/17 у Бельгії спостерігається доволі різке зниження виробництва і яблука, і груші.

Валовий збір яблука склав близько 238 тис. тонн ‒ на 16% менше, ніж у попередньому сезоні. Причому головною причиною зниження виробництва в даному випадку стало скорочення площ під цією культурою.

Урожай груш в поточному сезоні досяг 332 тис. тонн, що на 10% поступається минулорічним результатам. Зниження виробництва фермери аргументують несприятливими погодними умовами.

 

АПК-Информ: овощи и фрукты

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!