Агромаркет

У 2024 році держпідтримку отримали понад 30,3 тис. агропідприємств

У 2024 році держпідтримку отримали понад 30,3 тис. агропідприємств

За підсумками 2024 року в рамках реалізації бюджетної програми «Підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції» було видано кошти за всіма поданими заявками. Зокрема, було виплачено 2,78  млрд грн 30 342 заявникам.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України за результатами зустрічі профільного міністра Віталія Коваля з заступником генерального директора з фінансово-економічних питань Укрдержфонду Василем Сімчерою.

«Всі подані в 2024 році заявки від фермерів – субсидії на гектар оброблюваних угідь, поголів’я корів кіз та овець були повністю виплачені. Наше завдання – пришвидшити допомогу аграріям. Зараз іде посівна кампанія. Дуже важливо, щоб фермери отримали  гроші. Особливо на прифронтових територіях. Тому незабаром буде оголошено про наступну хвилю подання заявок на державну підтримку за цими програмами», – наголосив Віталій Коваль.

За його словами, підтримка малих та середніх фермерів, в тому числі, на прифронтових територіях – один з пріоритетів діяльності Мінагрополітики. За його словами, відновлення та розвиток агросектору дуже важливе для підтримки економіки. Тому програми з підтримки фермерів необхідно розширювати. 

«Ми маємо всі разом концентруватися, співпрацювати, щоб допомогти нашим фермерам. Державна підтримка сфокусується, зокрема, на розвитку тваринництва та рибництва – галузей, що можуть стати драйверами українського агросектору. Фермери – основа продовольчої безпеки та економіки України. Тому працюємо над тим, щоб державні програми максимально ефективно підтримували реальний сектор», – підкреслив міністр.

Довідково.  В державному бюджеті за програмою «Підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції»  передбачено видатки спеціального фонду в обсязі 4,73 млрд грн за наступними напрямами:

  • бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 га) сільськогосподарського призначення для провадження сільськогосподарської діяльності;
  • спеціальна бюджетна дотація для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямі продуктивності;
  • спеціальна бюджетна дотація для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець.

Нагадаємо, ФАО у 2025 році планує підтримати 406 900 українських фермерів.