Агромаркет

У 2017 році ситуація на глобальному ринку зернових залишатиметься стабільною – AMIS

У 2017 році ситуація на глобальному ринку зернових залишатиметься стабільною – AMIS

Згідно підсумкового звіту  AMIS (Системи інформаційного забезпечення ринків сільськогосподарської продукції) за 2016 рік, позитивна ситуація із забезпеченням зерновими, що характеризувала глобальні ринки чотирьох культур AMIS (пшениця, кукурудза, рис та соя) протягом останніх років, ймовірно, продовжиться і в 2017 році.

Якщо не станеться якихось серйозних перебоїв у виробництві, ціни на міжнародних ринках, швидше за все, залишаться стабільними в найближчі місяці. Хоча зовнішні чинники – зміни валютних курсів і події на ринках енергетики – залишаються джерелами невизначеності.
 
Про це повідомили у ФАО, посилаючись на  AMIS Market Monitor.

Виробництво пшениці в 2016 році зросло за рахунок Казахстану, Ірану та Непалу. Споживання в 2016/17 МР збільшиться на 2,8% за рахунок зростання споживання пшениці для кормів на 7,2% через велику пропозицію та низькі ціни. Торговий прогноз на 2016/17 МР залишається без змін. Запаси на кінець 2017 року, ймовірно, зростуть, за рахунок вищих, ніж передбачалося, прогнозів для СНД та Ірану.
    
Виробництво кукурудзи в 2016 році зросло після значного перегляду в бік підвищення в США, що більше, ніж компенсувало спад у виробництві в Індії. Споживання в 2016/17 МР збільшиться на 2,4% через значне збільшення використання кукурудзи в Китаї і США для кормів тварин. Торгівля в 2016/17 МР скорочуватиметься – головним чином через зменшений попит на імпорт в Китаї і ряді країн Центральної Америки. Прогноз запасів розширено, в основному, через очікування нарощування запасів у США.
 
Прогноз виробництва рису в 2016 році підвищено. Прогноз споживання в 2016/17 мало змінився з листопада, оскільки перспективи збільшення споживання в Західній Африці врівноважуються ймовірним його скороченням в Індії та Китаї. Перспективи торгівлі в 2017 році знижено, що, в першу чергу, відображає нижчі передбачувані транскордонні закупівлі Китаю. Запаси, за оцінками, в цілому лишатимуться на тому ж рівні.
 
Виробництво сої в 2016/17 МР зросло ще на 3 млн тонн завдяки рекордно високим урожаям у США і невеликому прогнозованому зростанню в ЄС, Канаді та Китаї. Споживання в 2016/17 МР зросте приблизно на 5%, причому світове споживання спадає нижче рівня світового виробництва. Торгівля в 2016/17 МР, за оцінками, зросте за рахунок більшого, ніж очікувалося, імпортного попиту з боку Китаю та ЄС, в той час як для США й Канади підвищилися експортні прогнози. Прогноз запасів на 2016/17 МР збільшився на 3,6 млн тонн, або на 9%, відображаючи вищі оцінки для США, Бразилії й Аргентини. Глобальні запаси, як очікується, відповідатимуть високому рівню сезону-2015/16.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!