Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Тваринники обговорили з Кутовим наболіле: нодулярний дерматит, ринок землі, спецрежим

Тваринники обговорили з Кутовим наболіле: нодулярний дерматит, ринок землі, спецрежим

Представники тваринницького бізнесу на зустрічі з міністром сільського господарства і продовольства Тарасом Кутовим обговорили найболючіші питання:повернення спецрежиму, загрозу нодулярного дерматиту і ринок землі.

Про це повідомили у Всеукраїнській аграрній раді, яка разом з Асоціацією  виробників молока виступили організаторами зустрічі .

«У нас забирають 20 млрд грн., а натомість дають 5,5 млрд», ‒ вважає фермер з Хмельницької області. Тваринники не згодні з урядом, готові відстоювати свої інтереси і повернути єдину працюючу державну підтримку у вигляді спецрежиму.

Аграрії нагадали, що позбавлення експорту, звуження внутрішнього ринку, зростання вартості кормів, відсутність спецрежиму ‒ все це призведе до масового вирізання ВРХ і позбавлення країни власного молока і м’яса.

Представники тваринницького бізнесу зауважили, що на них лежать соціальні зобов’язання перед селами: зникнення галузей призведе до масових соціальних проблем.

Міністр підтвердив розуміння важкої ситуації тваринників, але нагадав про необхідність враховувати безліч факторів: від умов МВФ до інтересів малих господарств. На сьогодні є два варіанти підтримки фермерів, зазначив Тарас Кутовий: спецрежим або виділення дотацій, і обидва потрібно розглядати як можливі. Водночаас він підкреслив, що не можна вводити зміни для 4-ї групи платників податків (ФСП).

В ході зустрічі сторони дійшли єдиної думки: вихід із молочної кризи можливий тільки при виробництві молока екстра-класу з подальшою його переробкою та експортом.

Тарас Кутовий у свою чергу зазначив, що готовий підтримати і направити кошти в галузі, які їх дійсно потребують. Тут же обговорили питання законопроекту про молоко і молоковмісні продукти. Міністр погодився з доводами аграріїв про необхідність подібного законопроекту, що захищає права тваринників і споживачів.

Робота тваринницьких ферм неможлива без землі, але у представників дрібного і середнього бізнесу немає коштів на її викуп. Очільник галузі зауважив, що в цілому підхід вірний, але, можливо, оренда землі стане більш прийнятним варіантом для всіх сторін, до того ж подібний інструмент дозволить аграріям отримувати дешевші кредити, пропонуючи право оренди землі в якості застави.

Щодо нодулярного дерматиту, який зараз насувається на Україну, Тарас Кутовий зазначив, що міністерство розглядає хворобу як загрозу національній безпеці і вже звернулося до Президента України та РНБО.

Нагадаємо, що Всеукраїнська аграрна рада разом із Асоціацією  виробників молока минулого тижня провели ряд інформаційних семінарів у Харківській, Чернігівській та Сумській областях. Цього тижня заплановані семінари в Одесі, Херсоні та Запоріжжі.

Асоціація виробників молока в екстреному порядку отримала дозвіл на реєстрацію вакцини і планує завезти її для своїх членів вже найближчим часом.

Крім того, міністр заявив про роботу над погашенням заборгованості уряду за програмами компенсації садівникам і тваринникам, кошти на які були раніше обіцяні, але не поверталися з 2013 року.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали