Агромаркет

Трейдери знижують ціни на тлі чуток щодо скасування Китаєм контрактів на українську кукурудзу

Трейдери знижують ціни на тлі чуток щодо скасування Китаєм контрактів на українську кукурудзу

Стрімке зростання закупівельних цін на кукурудзу в Україні впродовж місяця на 13-14,5% з 5900-6100 до 6750-6900 грн/т призвело до зменшення пропозицій з боку фермерів, які в очікуванні подальшого підвищення цін продавали кукурудзу лише для поповнення обігових коштів. Частково зростання цін було пов’язане з девальвацією гривні, оскільки доларові ціни в портах Чорного моря виросли на 8-11% до 154-157 $/т.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі GrainTrade. 

На світових біржах котирування зростали на прогнозах значного скорочення площ сівби кукурудзи у США та на тлі несприятливої для посівів другого урожаю погоди в деяких штатах Бразилії.

Проте 3 квітня на ринку з’явилися чутки про скасування Китаєм контрактів на українську кукурудзу, після чого деякі трейдери знизили ціни на 8-10 $/т. Але є експерти, які вважають, що таким чином трейдери намагаються активізувати продажі з боку виробників.

Як стало відомо, Китай у 2024 р планує збільшити сівбу високоврожайних ГМО-сортів кукурудзи, а також пропонує імпортерам скоротити поставки зернової, щоб підтримати внутрішній ринок та стимулювати розширення площ сівби. Ціни на кукурудзу в Даляні впали з 2497 юанів/т наприкінці лютого до 2407 юанів/т (337 $/т) наприкінці березня, але на чутках про неофіційне обмеження імпорту знову виросли до 2455 юанів/т або 344 $/т.

Україна у 2023/24 МР експортувала 19,13 млн т кукурудзи (22,4 млн т торік) із прогнозованих USDA 24,5 млн т. Решту обсягів фермери продаватимуть за максимальними цінами, оскільки запаси залишилися лише в тих господарствах, яким не надто потрібні кошти, і які можуть зачекати з продажами, особливо з огляду на вищі ціни на новий урожай, ніж на старий.

Травневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго за тиждень виросли на 1,2% до 170,1 $/т, майже не змінившись за місяць та не відреагувавши на зростання цін на нафту на 4,5% за тиждень, а також на прогнози скорочення площ сівби кукурудзи у США з 94,6 млн акрів торік до 90 млн акрів у 2024 р. Водночас грудневі ф’ючерси виросли на 2,1% до 185,8 $/т, що підтверджує віру ринку в те, що площі сівби у США все ж перевищать 90 млн акрів.

В Бразилії в основних регіонах вирощування кукурудзи другого урожаю панує сприятлива погода, лише у штаті Парані існує дефіцит опадів. Місцеві агенції оцінюють урожай кукурудзи в поточному сезоні у 125-130 млн т, хоча деякі опускали свої прогнози до 115 млн т, а МСГ США знизило свій прогноз виробництва кукурудзи в Бразилії у 2023/24 МР на 2 млн т до 122 млн т.

Кукурудза з Бразилії вийде на ринок не раніше липня, тому Україна та Аргентина продовжать конкурувати з кукурудзою з США, особливо на ринку Китаю, який намагається максимально знизити ціну закупівлі.

Нагадаємо, попит на кукурудзу в портах України залишається доволі високим.