Трейдери перейшли від спекулятивних продажів пшеничних контрактів до активної закупівлі
На пшеничних біржах тривають спекулятивні стрибки цін, обумовлені намаганням трейдерів знайти надійні активи, куди найвигідніше вкладати кошти в очікуванні кризи.
Про це повідомляють аналітики електронної зерновох біржі GrainTrade.
Минулого тижня трейдери активно продавали аграрні активи, зокрема й пшеничні контракти, внаслідок чого ціни знизилися до 15-місячного мінімуму. Проте фундаментальні причини для такого падіння відсутні, тому воно носить виключно спекулятивний характер.
На новинах про наміри рф обмежити експорт пшениці біржові котирування у п’ятницю знову виросли:
на 4% або 9,74 $/т до 253 $/т – травневі ф’ючерси на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
на 3,4% або 10,4 $/т до 311,6 $/т – травневі ф’ючерси на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
на 1,9% або 5,97 $/т до 310,5 $/т – травневі ф’ючерси на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі,
на 1,06% або 3 $/т до 287,25 $/т – травневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю в Чикаго,
на 5,8% або 14,25 €/т до 259,25 €/т або 279,2 $/т – травневі ф’ючерси на пшеницю на паризькій Euronext.
Лідером подорожчання стала європейська пшениця, ціни на яку за місяць впали на 15%, тому відкат котирувань був очікуваним. Скорочення експорту пшениці з рф дозволить ЄС наростити експорт до прогнозованих 37 млн т, що зараз виглядає нереальним.
Ціни на пшеницю у США також опускаються на тлі покращення погодних умов в районах вирощування пшениці. Котирування підтримав прогноз агенції Farm Futures, згідно з яким площі сівби пшениці у США у 2023/24 МР складуть 45,744 млн акрів(що відповідатиме торішньому рівню), хоча попередня усереднена оцінка опитаних Bloomberg аналітиків сягала 48,9 млн акрів.
В Україні закупівельні ціни на пшеницю за тиждень впали ще на 5-10 $/т до 190-200 $/т на тлі низького експортного попиту та затримки заходів судів до портів. Трейдери вивчають баланс пшениці в Україні, оскільки станом на 24 березня вже експортовано 12,6 млн т із прогнозованих USDA 13,5 млн т, і до кінця березня планується відвантажити ще щонайменше 0,5 млн т, тому обсяг перехідних запасів поки невідомий.
Нагадаємо, активність на ринку української пшениці мінімальна.