Агромаркет

ТОВ «Агро-Давидівка» відновила зрошення на площі майже 900 га

ТОВ «Агро-Давидівка» (Запорізька обл.) відновила зрошення на площі майже 900 га на базі старих, майже зруйнованих дощувальних машин та водопроводів.

Про це AgroTimes повідомив власник та директор підприємства Анатолій Тиховод.

Таким чином наразі на зрошенні в господарстві ділянки гібридизації соняшнику та кукурудзи, а також пшениця, ячмінь, горох та ріпак.

За словами аграрія, зону, де веде свою діяльність сільгосппідприємство, науковці Таврійського агротехнологічного університету за деякими показниками вже називають зоною напівпустелі, адже тут продуктивних опадів може не випадати протягом 4-5 місяців, а кількість днів із тепловими стресами для рослин, коли температура повітря підіймається вище 30 оС, невпинно зростає, тому без зрошення ефективно господарювати тут вкрай складно.

«Ми систематично моніторимо кількість вологи на полях. Так, лише один раз за 20 років у нашому регіоні випала аномальна кількість опадів – 514 мм. І лише один раз – у 2016 році нам вдалося побити власний рекорд, коли середня врожайність зернових у господарстві була на рівні центральних регіонів – 51 ц/га. Ще один рік із цих 20-ти ми мали 405 мм опадів, три роки випадало менше 200 мм, у всі інші роки – від 230 до 320 мм», – розповів Анатолій Тиховод.

Він також припустив, що в разі, якщо кліматичні зміни будуть наступати з такою швидкістю, як нині, то дуже скоро аналогічна ситуація буде вже й на півдні Дніпропетровської, Кіровоградської та ще кількох областей. Тому зрошення – це єдина перспектива господарювання в цих регіонах.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!