Агромаркет

Світові ціни на продовольство максимально зросли, - ФАО

В травні світові ціни на продовольство виросли найвище за десять років, не зважаючи на те, що світове виробництво зернових може досягти нового безпрецедентно високого рівня.

Про це повідомляється на сайті ФАО.

У травні середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО склало 127,1 пункти, що на 4,8% вище квітневого показника і на 39,7% вище показника травня 2020 року.

Одним з чинників зростання цього індексу, який дозволяє щомісяця відслідковувати коливання світових цін на найбільш ходові продовольчі товари, стало різке зростання світових цін на рослинні олії, цукор і зернові; він досяг найвищого значення з вересня 2011 року, яке лише на 7,6 відсотка нижче його історичного максимуму в номінальному вираженні.

У порівнянні з квітнем Індекс цін на зернові ФАО виріс на 6,0%, головним чином за рахунок зростання світових цін на кукурудзу, середнє значення яких на 89,9% перевищило показник минулого року. Однак наприкінці травня ціни на кукурудзу почали знижуватися в основному в зв’язку з поліпшенням видів на урожай в Сполучених Штатах Америки. Світові ціни на пшеницю також почали знижуватися наприкінці місяця, однак в середньому травневі ціни були на 6,8% вище, ніж у квітні, в той час як світові котирування рису залишалися стабільними.

Індекс цін на рослинні олії ФАО додав у травні 7,8%, що було головним чином обумовлено підвищенням цін на пальмову, соєву та рапсову олії.

Середнє значення Індексу цін на цукор ФАО збільшилося в травні в порівнянні з квітнем на 6,8% через затримку збиральної кампанії і побоювань щодо низьких врожаїв в Бразилії, яка є найбільшим в світі експортером цукру.

Нагадаємо, ФАО знизила прогноз по запасах зернових у світі. Також ми писали про те, що ФАО розглядає Україну як світового гаранта продовольчої безпеки.