Світове виробництво пшениці у 2022 році досягне 782 млн тонн, - ФАО
У сезоні 2021–2022 років (липень/червень) ймовірне зниження обсягу торгівлі зерновими у світі на 1,2 відсотка порівняно з рівнем попереднього року.
Про це йдеться у оновленому прогнозі ФАО.
Прогнозується зниження обсягу торгівлі кукурудзою та іншими фуражними зерновими, у той час як обсяги торгівлі рисом можуть зрости на 3,8 відсотка, а пшеницею – на 1,0 відсоток внаслідок вищого, ніж очікувалося раніше, експорту з рф до Єгипту, Ісламської Республіки, Ірану та Туреччині.
Враховуючи те, що збирання практично всіх зернових вже завершено, ФАО очікує, що світове виробництво зернових у 2021 році становитиме 2 млрд 799 млн тонн, що на 0,8 відсотка вище, ніж у сезоні 2019–2020 років.
Згідно з прогнозами, обсяг споживання зернових у світі у сезоні 2021–2022 років збільшиться на 0,9 відсотка порівняно з попереднім роком та становитиме 2 млрд 785 млн тонн.
ФАО оцінює рівень запасів зернових у світі на кінець сезону 2022 року в 856 млн тонн, що на 2,8 відсотка вище за рівень початку сезону, що в основному зумовлено призупиненням експорту з України. Якщо цей прогноз ФАО підтвердиться, то співвідношення запасів зернових у світі до їх споживання становитиме 29,7 відсотка.
ФАО, як і раніше, очікує, що обсяг виробництва пшениці у світі в 2022 році досягне 782 млн тонн. Цей прогноз складено з урахуванням очікуваного 20-відсоткового скорочення посівних площ в Україні, а також обумовленого посухою зниження обсягів виробництва в Марокко.
Щодо фуражних зернових, то, згідно з прогнозу, у Бразилії в 2022 році очікується рекордний урожай кукурудзи в 116 млн т, при цьому погодні умови можуть призвести до зниження виробництва кукурудзи в Аргентині та Південній Африці. Згідно з попередніми даними, посівні площі під кукурудзою у Сполучених Штатах Америки можуть скоротитися на 4 відсотки на тлі побоювань з приводу високої вартості добрив та інших засобів виробництва.
Нагадаємо, ФАО надаватиме грошову допомогу українським фермерам. Раніше ми писали, що у ФАО оцінили прямі збитки українським сільгоспактивам внаслідок війни.