Агромаркет

Стратегія управління державними сільгоспземлями визнана неконституційною

Стратегія управління державними сільгоспземлями визнана неконституційною

Конституційний суд України (КСУ) визнав такою, що не відповідає Конституції України, Стратегію удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними.

25 червня КСУ ухвалив відповідне рішення  у справі за конституційним поданням народних депутатів щодо конституційності постанови Кабінету міністрів «Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними» від 7 червня 2017 року № 413 зі змінами, повідомили в УКАБ.

Постановою № 413, зокрема, затверджено Стратегію удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними. Вона врегульовує на підзаконному рівні умови та порядок набуття права власності та користування землею, які, на думку КСУ, мають визначатися виключно законами України. Тим самим, за рішенням КСУ, Кабінет міністрів вийшов за межі своїх повноважень, встановлених Конституцією України.

Зокрема, постановою врегульовувалися такі важливі для ринку питання як:

– Щоквартальні ліміти на площі державних земель, які передаються громадянам в рамках безоплатної приватизації.

– Зобов’язання для Держгеокадастру передавати державні земельні ділянки в оренду не більше, ніж на сім років (для меліорованих земель – 10 років) та встановлювати стартову ціна лота при продажу прав оренди на аукціоні не менше 8% від нормативної грошової оцінки.

– Недопущення внесення змін до договору користування земельною ділянкою в частині зменшення розміру плати за користування та/або збільшення строку дії договору оренди земельної ділянки та/або договору емфітевзису.

«Ця постанова задавала певний вектор державної політики щодо управління державними землями. Визнання її положень неконституційними фактично повертає свободу управління державними землями територіальним управлінням Держгеокадастру, – зазнаив заступник генерального директора УКАБ зі взаємодії з органами державної влади Роман Граб. – Зокрема, припинення дії положень, що врегульовували особливості продажу права оренди на державні землі, з одного боку, надають місцевим органам певну гнучкість в ухваленні рішень, з іншого – створюють можливості для зловживань».

За існуючих умов важко оцінити перспективу оскарження рішень державних органів, що базувалися на цій постанові, тому треба буде спостерігати за судовою практикою, додав він.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!