Агромаркет

Стартувала розробка стандартів з оцінки впливу на довкілля для галузі свинарства

Стартувала розробка стандартів з оцінки впливу на довкілля для галузі свинарства

Представники Мінприроди та Мінагрополітики, галузевих асоціацій, вітчизняні та міжнародні експерти, науковці, розроблятимуть Національні стандарти з оцінки впливу на довкілля (ОВД) для галузі свинарства.

Йдеться про два документи: ДСТУ «Оцінка впливу на довкілля. Свинокомплекси. Критерії оцінки та документи» та ДСТУ-Н «Оцінка впливу на довкілля. Настанови щодо підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля».

Вже відбулося перше засідання робочої групи при Національному технічному комітеті стандартизації ТК 82 «Охорона довкілля», повідомили в Асоціації свинарів України.

Наразі триває підготовчий етап роботи ‒ аналіз світових практик ОВД і визначення технологій утримання свиней та будівництва комплексів, які ляжуть в основу розробки стандартів.

Потреба створення галузевого стандарту з оцінки впливу на довкілля продиктована Законом «Про оцінку впливу на довкілля», який набув чинності 18 грудня 2017 року. У ньому не прописані чіткі критерії про допустимість/недопустимість діяльності господарства, а віддані на розсуд чиновників.

Підтримку у створенні Національних стандартів з оцінки впливу на довкілля для галузі свинарства надає Проект USAID «Агросільрозвиток» у рамках гранту, який виграла Асоціація свинарів України.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!