Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Скільки коштує заміна підлогового складу на металеві силоси

На сьогодні в Україні підлогові склади становлять понад 35% усіх зберігальних потужностей, а це 18,2 млн тонн. Будівництво таких же об’ємів зберігання з нуля наразі коштує $3,5-4 млрд, втім, підлогове зберігання можна модернізувати або реконструювати.

Про це розповів керівник проєктів будівництва елеваторів Дмитро Шкорупєєв у ході конференції «Елеватор Плюс. Ефективне зерносховище».

За його словами, один із варіантів – заміна підлогового складу на металеві силоси. За розрахунками експерта, заміна підлогового складу площею 60*20 метрів на три металеві силоси з можливістю одночасного зберігання 4 тис. тонн кожен обійдеться приблизно в $960 тис. У розрахунку на тонну зберігання зерна це $81/тонна.

Зокрема, вартість демонтажних робіт у цьому випадку становить $31,5 тис., або 3% загальної вартості, будівельних робіт – $390 тис. (40%). Обладнання та його монтаж обійдеться у $546 тис. (57%).   

«У металевих силосів є багато плюсів, але вони мають свої мінуси, які наочно показав цей рік – м’яка зима зумовила процес пріння стінок і псування зерна. Тому для тривалого зберігання все ж підлогові склади мають переваги над силосами», – зазначив Дмитро Шкорупєєв.