Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Скасовано дію понад 27 тис. санкцій щодо зовнішньоекономічної діяльності

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Відповідно до рішення Уряду скасовано дію понад 27 тис. спеціальних санкцій, застосованих до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб’єктів господарської діяльності відповідно до статті 37 Закону «Про зовнішньоекономічну діяльність». 

Про це повідомляється на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Як зазначається, це рішення практично реалізує низку заходів, направлених на валютну лібералізацію відповідно до Закону України «Про валюту та валютні операції» та приводить у відповідність норми вищезгаданих законів. Важливо, що скасовуються також раніше застосовані (до введення у дію Закону України «Про валюту та валютні операції») спеціальні санкції.

«Ще один механізм тиску держави на бізнес пішов у минуле. Ми почули бізнес-спільноту та відмінили «старі» санкції, тобто скасування отримало зворотну дію. Це і є наша місія – спрощувати життя бізнесу, а не ускладнювати його», – зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Слід також зазначити, що Закон «Про зовнішньоекономічну діяльність» наділяв Мінекономіки повноваженнями накладати санкції за поданнями Державної фіскальної служби і контрольно-ревізійної служби, правоохоронних органів, Антимонопольного комітету України, Нацкомфінпослуг, Нацбанку або за рішенням суду.

Зокрема, за порушення законодавства  України у сфері зовнішньоекономічної діяльності щодо суб’єктів ЗЕД України або іноземних суб’єктів господарської діяльності застосовувалися такі спеціальні санкції:

  • накладення штрафів у разі несвоєчасного виконання або невиконання суб’єктами ЗЕД та іноземними суб’єктами господарської діяльності своїх обов’язків, пов’язаних із Законом України  «Про зовнішньоекономічну діяльність»;
  • застосування до суб’єктів ЗЕД та іноземних суб’єктів господарської діяльності індивідуального режиму ліцензування, що встановлюють певні заборони, обмеження або порядок здійснення ЗЕД;
  • тимчасове зупинення ЗЕД, у випадках проведення дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки. 
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!