Агромаркет

Шкода від забруднення ґрунтів оцінюється у 18 млрд доларів

Шкода від забруднення ґрунтів оцінюється у 18 млрд доларів

Сума шкоди українському довкіллю від збройної агресії рф вже становить понад 46 мільярдів доларів. Україна вимагатиме компенсації цих збитків росією. Про це повідомляє пресслужба Міндовкілля.

«Основну частину обрахованих збитків на сьогодні складає забруднення повітря – 27 мільярдів доларів. Лише за десять місяців внаслідок російського вторгнення в повітря потрапило понад 42 мільйони тонн парникових газів. Цей обсяг можна порівняти із річними викидами Болгарії», – зазначив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець у коментарі для The Economist.

Основними причинами викидів стали лісові пожежі та атаки окупантів на об’єкти енергетичної інфраструктури. За даними Держекоінспекції, внаслідок російських обстрілів вже згоріло понад 680 тис. тонн нафти та пального.

Війна завдала шкоди майже третині українських лісів. Повністю вигоріло щонайменше 23,3 тис. га.

За словами міністра, війна «отруїла» і значну частину української землі. Шкода, завдана забрудненням ґрунтів, оцінюється у 18 млрд доларів.

Загалом з початку широкомасштабного вторгнення Україна задокументувала майже 2,300 злочинів проти довкілля.

Нагадаємо, збитки від війни у сільському господарстві сягнули 4,3 млрд дол.. Раніше Мінагро розробило Методику визначення збитків, завданих земельному фонду внаслідок війни.