Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Середня урожайність озимої пшениці на Львівщині на 9% вища, ніж торік

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

За оперативними даними районних державних адміністрацій Львівщини, станом на 28 липня 2020 року усі категорії господарств області зібрали ранні зернові з площі 26,4 тис. га (11,4% до всієї посівної площі ранніх зернових культур). Намолочено 140,3 тис. тонн зерна з середньою врожайністю 53,2 ц/га.

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

В області, зокрема, завершується обмолот озимого ячменю. Агропідприємства вже зібрали 90% до посіяної площі, намолочено 98,7 тис. тонн зерна з площі 17,6 тис. га з урожайністю 56 ц/га.

Як розповіли у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА, у зв’язку з особливостями цьогорічних погодних умов дозрівання та збирання зернових культур в календарних термінах дещо пролонговані.

«На цю дату минулого року обмолот озимого ячменю вже було завершено. Тоді було намолочено 153,6 тис. тонн зерна з площі 26,5 тис. га та врожайністю 58,2 ц/га», – йдеться в повідомленні.

Триває також збирання технічних культур, зокрема, озимого ріпаку. Його вже зібрали 47,5 тис. тонн з площі 18,9 тис. га (29,3% до площі посіву) з урожайністю 25,1 ц/га. До прикладу, торік отримали середню по області урожайність 28,6 ц/га.

Розпочато збір озимої пшениці, зібрано 4% до посівної площі, намолочено 21,9 тис. тонн з урожайність 59 ц/га. За підсумками жнив 2019 року урожайність озимої пшениці середня по сільськогосподарських підприємствах області становила 54,1 ц/га.

«Важливим чинником для збереження вирощеного урожаю та недопущення втрат зерна є дотримання оптимальних термінів збирання, які є індивідуальними для кожної культури. Одночасний збір найбільших за площею посіву культур – озимого ріпаку разом з озимою пшеницею спричиняє додаткові навантаження на зернозбиральну техніку та вимагає від аграріїв максимальної організованості», – зазначила заступниця директора департаменту Людмила Гончаренко.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: