Агромаркет

Румунія дозволила імпортувати українське зерно за компромісною схемою

Румунія дозволила імпортувати українське зерно за компромісною схемою

Уряд Румунії ухвалив рішення щодо дозволу імпорту пшениці, кукурудзи, соняшнику та сої з України за компромісною схемою, узгодженою між Бухарестом та Києвом.  

Про під час пресбрифінгу за підсумками засідання уряду заявив міністр сільського господарства та сільського розвитку Румунії Флорін Барбу.

За його словами, імпорт пшениці, кукурудзи, соняшнику та сої з України можливий лише на підставі маркетингової угоди, виданої Міністерством сільського господарства та сільського розвитку.

Імпорт зернових буде можливий лише для румунських фермерів і переробників, які документально підтвердять, що їм потрібна певна кількість зерна для поповнення запасів.

«Цей механізм простий: румунські фермери та переробники, які бажають поповнити запаси, подають документи, що підтверджують необхідність імпорту. Комісія з аналізу запитів перевіряє документи та дає пропозиції щодо виходу угоди на ринок чи ні. ANSVSA видає сертифікат відповідності на імпортований продукт на основі аналізу зразка продукту, наданого імпортеру.

Міністерство сільського господарства та розвитку сільських територій видає фермеру або переробнику угоду про розміщення на ринку потрібної йому кількості зерна. Перед надходженням на переробку або згодовуванням товар повторно перевіряється ANSVSA шляхом підтвердження відповідності якості. Термін маркетингової угоди закінчується, коли буде досягнуто необхідної якості імпорту. Механізм узгоджений і з нашими аграріями, і з українською владою», – зауважив Флорін Барбу.

Нагадаємо, Румунія – лідер серед країн ЄС за обсягами імпорту з України.