Агромаркет

Risoil має намір створити власний флот

Група компаній Risoil, яка стала концесіонером ДП «Херсонський морський торговельний порт», має намір здійснити масштабну модернізацію активу і створити власний флот.

Про це заявив директор Risoil S.A. Шота Хаджішвілі, пише видання «Порти України».

«Ми хочемо зробити порт маленьким, компактним і зручним для регіону і річки, який буде приносити чималий валовий продукт і дозволить платити податки і зарплати», – сказав Шота Хаджішвілі.

Компанія-концесіонер також планує створити власний флот, замовляючи будівництво суден на вітчизняних суднобудівних підприємствах.

«Раніше думав, що потрібно всім дозволити заходити на річку і максимально швидко зробити її зручною магістраллю. Але сьогодні зіткнувся з ситуацією, коли в країну завозять десятки барж 1970 року побудови – це металобрухт, не пристосований до плавання. При цьому стоять суднобудівні потужності, які раніше будували реальний флот, а сьогодні навіть не мають замовлень на будівництво барж, які можна легко робити. Краще завантажувати суднобудівні потужності і будувати. Це сьогодні дорого, але якщо буде масове суднобудування – буде дешевше», – зазначив Шота Хаджішвілі.