Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Рішення «Укрзалізниці» про підвищення тарифів за використання вантажних вагонів має юридичну невідповідність процедурі

Новий порядок плати за використання вантажних вагонів, затверджений АТ «Укрзалізниці», має набути чинності 1 серпня 2019 року. Він спричинить подорожчання користування вантажними вагонами в 3–10 разів, проте таке рішення має юридичну невідповідність процедурі та є економічно невмотивованим.

Таку думку висловив член залізничного комітету експертної ради при Міністерстві інфраструктури України Валерій Ткачов у своїй колонці для ЛІГА.Бізнес.

«Плата за користування вагонами перевізника під час вантажних операцій не є вільно регульованим тарифом та не може переглядатися в рамках реформи УЗ з дерегуляції вагонної складової залізничного тарифу. Вагони Центру транспортної логістики та інших структурних підрозділів УЗ є вагонами перевізника (тобто природного монополіста – УЗ), відповідно підлягають тільки державному регулюванню. Плата повинна переглядатися тільки шляхом зміни Тарифного керівництва за відповідною процедурою», – написав Валерій Ткачов.

Відповідно, порушення цього пункту дає змогу звернутися зі скаргою в Антимонопольний комітет і Міністерство інфраструктури України або в судовому порядку вимагати його скасування, вважає представник відомства.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали