Агромаркет

Рентабельність сільського господарства, попри кращий урожай, значно погіршилась

Рентабельність сільського господарства, попри кращий урожай, значно погіршилась

Обсяги виручки підприємств зростають і трохи перевищили рівень 2021 (9 місяців 2023/9 місяців 2021), що обумовлено зростанням цін. Ділові настрої також покращились. Проте реальні обсяги виробництва є далекими від довоєнних.

Про це у Телеграм-каналі повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, посилаючись на грудневий звіт НБУ щодо фінансової стабільності.

Серед галузей, які демонструють найкращий фінансовий стан, переважають ті, що орієнтуються найбільшою мірою на внутрішній ринок. Цьому сприяє  пожвавлення споживчого попиту, зростання оборонного замовлення, а також низка інших ситуативних факторів (як наприклад збільшення пропозиції і здешевлення агро-сировини). Це такі галузі як:
– Роздрібна і оптова торгівля;  
– Харчова промисловість;
– Легка промисловість;
– Машинобудування.

Серед галузей, які перебувають у гіршому фінансовому становищі, переважають ті, що орієнтовані на зовнішній ринок, і відповідно стикаються з проблемами логістики й нижчими світовими цінами на сировинні товари). Це такі сектори і галузі як:
– Сільське господарство (попри кращий врожай, рентабельність цього року значно погіршилась; через проблеми з логістикою внутрішні ціни є помітно меншими, ніж світові);
– Металургія (галузь залишається операційно збитковою);
– Добувні галузі, насамперед орієнтовані на експорт (видобуток залізної руди).    
Нагадаємо, через страйки польських перевізників обсяги експорту скоротились майже на 40%.