Ратифіковано протокол про вільну торгівлю між Україною та Грузією: що це дасть експортерам
Верїовна Рада прийняла Закон №0017 «Про ратифікацію Протоколу між Урядом України та Урядом Грузії про внесення змін до Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Грузія про вільну торгівлю від 9 січня 1995 року».
Про це повідомляється на сайті ВРУ.
Як зазначається у пояснювальній записці до документа, з набуттям його чинності експортери сторін матимуть можливість обирати між сертифікатом СТ-1, що був визначений в рамках угоди між урядом України та урядом Республіки Грузія про вільну торгівлю від 9 січня 1995 року, та сертифікатом EUR.1, що використовується для визначення походження згідно із положеннями Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.
«Ратифікація протоколу між урядом України та урядом Грузії про внесення змін до угоди між урядом України та урядом Республіки Грузія про вільну торгівлю від 9 січня 1995 року дозволить використовувати ідентичні правила походження у двосторонній торгівлі та застосовувати принцип діагональної кумуляції, а також в подальшому збільшити експорт до країн та територій – учасниць конвенції, з якими укладені угоди про вільну торгівлю, за преференційними ставками мита», – йдеться в документі.
Реалізація відповідного закону матиме вплив на ринкове середовище та може мати опосередкований вплив на забезпечення захисту прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави.
Разом з тим зазначається, що закон не матиме впливу на розвиток регіонів, підвищення чи зниження спроможності територіальних громад, ринок праці, рівень зайнятості населення, громадське здоров’я, покращення чи погіршення стану здоров’я населення або його окремих груп, екологію та навколишнє природне середовище, обсяг природних ресурсів, рівень забруднення атмосферного повітря, води, земель, зокрема забруднення утвореними відходами, інші суспільні відносини.
Документ набирає чинності з дати отримання останнього письмового повідомлення про виконання Договірними Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання ним чинності.
Додати коментар