Агромаркет

Рахунки агрокомпаній у системі електронного адміністрування ПДВ блокуються Держказначейством

Рахунки агрокомпаній у системі електронного адміністрування ПДВ блокуються Держказначейством

Державне казначейство України блокує рахунки сільгосптоваровиробників у системі електронного адміністрування (СЕА) ПДВ.

«Ця подія набула широкого розголосу, оскільки рахунки вже заблоковані, про що свідчить повідомлення на офіційному сайті Держказначейства від 5 січня з посиланням на листи Державної фіскальної служби», ‒ написала на своїй Фейсбук-сторінці Ніна Южаніна, голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики.

За її словами, ДФС проігнорувала пряму норму Закону № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році».

Йдеться про те, що рахунки в СЕА ПДВ закриваються з дня, наступного за граничним терміном сплати податкових зобов’язань за грудень 2016 року, а для платників, які обрали квартальний податковий період, ‒ за четвертий квартал 2016 року.

Для сільгосптоваровиробників, які використовують місячний податковий період, рахунки повинні закриватися 31 січня 2017 року, а для тих, хто працював по квартальному податковому періоду, ‒ 20 лютого 2017 року.

«Тобто ніяких новорічних сюрпризів, які зараз підсовують платникам податків у вигляді підзаконних актів, не повинно бути. Ми навмисно в комітеті виписували норми про перехід агровиробників зі спецрежиму на державну підтримку таким чином, щоб не зганьбити їх дотримання з боку ДФС», ‒ повідомила Ніна Южаніна.

За її словами, ситуація з рахунками агровиробників знаходиться під контролем комітету, який вживатиме всіх заходів, щоб повернути дії Держказначейства та ДФС у законне русло.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!