Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Пшеничні перспективи: світове виробництво скоротиться, експорт зросте

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Аналітики USDA у своєму лютневому звіті скоротили свої прогнози світових запасів пшениці на 44 тис. тонн, і такі коригування виявилось слабшими, ніж очікувалося.

Про це AgroTimes повідомила заступниця директора ProAgro Group Марія Колесник.

Прогноз світового виробництва пшениці, за оцінками аналітиків USDA, було скорочено на 440 тис. тонн – до 763,95 млн тонн. І цей факт жодним чином не стосувався основних країн-виробників.

За словами Марії Колесник, доволі дивним виявився факт незмінності прогнозу виробництва пшениці в Австралії, оскільки всі очікували на його коригування внаслідок січневих пожеж.

Разом з тим прогноз світового експорту пшениці в 2019/20 МР було збільшено, в порівнянні з січневою оцінкою, на 1,575 млн тонн – до 183,306 млн тонн. Такий перегляд став можливим через підвищення експортного потенціалу для країн ЄС (+1 млн тонн), Казахстану (+800 тис. тонн) та США (+500 тис. тонн), частково компенсованого скороченням на 500 тис. тонн для Канади.

«Зазвичай аналітики USDA не змінюють власну оцінку річного американського експорту після січня, натомість цього разу збільшення прогнозу в лютому стало наслідком конкурентоспроможності американського зерна на світових ринках та високих темпів торгівлі», – зазначила Марія Колесник.

У своїй доповіді WASDE американські аналітики відзначили більш швидкі темпи імпорту до Китаю та Туреччини, збільшивши прогноз поставок пшениці до цих країн на 800 та 700 тис. тонн, відповідно до 4 та 8,5 млн тонн.

«Цей факт викликає певне здивування, оскільки не враховує ймовірність зниження торгової активності з боку Китаю через спалах коронавірусу в країні», – підсумовує експерт.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!