Агромаркет

Прибутки великих та середніх вітчизняних агропідприємств у 2019 році в середньому зменшилися вдвічі

Фінансовий результат до оподаткування великих та середніх підприємств сільського, лісового та рибного господарства за підсумками діяльності у 2019 році склав майже 20,2 млрд грн. Це у 2,1 раза менше, ніж у 2018-му, коли відповідний показник склав 42,6 млрд грн.

Про це повідомив директор ННЦ «Інститут аграрної економіки»   Юрій Лупенко.

За його словами, для великих та середніх сільськогосподарських підприємств 2019 рік вийшов набагато гіршим у фінансовому плані, ніж попередній.

«Якщо за результатами 2018 року 12,9 % агропідприємств завершили рік зі збитками – найнижчий показник з-поміж усіх видів економічної діяльності, то 2019 року частка збиткових компаній збільшилася до 21,6 %», – зауважив науковець.

Такі результати, вважає він, здебільшого стали наслідком незалежних від аграріїв чинників. Підприємства галузі торік збільшили виробництво продукції на 3,3%, забезпечили рекордний урожай зернових культур при практично незмінних витратах на виробництво.

Однак прибутки агрокомпаній суттєво зменшилися внаслідок значного падіння середніх цін реалізації зернових, зернобобових та насіння олійних культур – на 11,4-11,7% проти 2018 року, на м’ясо (у живій вазі) – на 2%, а також на яйця – на 25%.

«Оскільки саме великі та середні підприємства забезпечують основні прибутки сільського господарства, від результатів їх діяльності визначальною мірою залежить інвестиційна привабливість галузі та наповнення бюджетів. Це слід врахувати при опрацюванні заходів щодо відновлення економіки для мінімізації наслідків пандемії коронавірісу COVID-19 для аграрного сектору, адже вже очевидно, що запровадження карантинних заходів негативно вплине на фінансові результати 2020 року, у тому числі й аграріїв», – підсумував Юрій Лупенко.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!