Агромаркет

Прямі збитки агросектору внаслідок війни перевищили 10 млрд доларів

Прямі збитки агросектору внаслідок війни перевищили 10 млрд доларів

За два роки з початку широкомасштабного вторгнення росії прямі збитки агросектору склали понад 10 млрд доларів. Тому дуже важливо відновити агросектор України, оскільки це необхідно для забезпечення внутрішньої та світової продовольчої безпеки.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Через російську агресію українські аграрії зазнали значних втрат. Від знищення сільськогосподарської техніки на загальну суму 5,8 млрд доларів до втрати та руйнування тваринницьких ферм на понад 250 млн доларів. А міжнародні ціни на продовольство в 2022 році зросли приблизно на 35%. Тільки після налагодження нових шляхів експорту вдалося стабілізувати ситуацію. Тому для відновлення українського агросектору необхідна підтримка», – зазначив виконуючий обов’язки міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час онлайн-виступу на конференції «Відбудова сільського господарства України», яка відбулась в рамках Форуму сільського господарства майбутнього (Forum for the Future of Agriculture).

Виконуючий обов’язки міністра наголосив на необхідності довгострокових проектів з підтримки українського агросектору. Одним з таких є програма фінансової підтримки України від Європейського Союзу Ukraine Facility.

Також Тарас Висоцький підкреслив, що збільшення виробництва продукції з доданою вартістю – це і вклад у енергетичну безпеку України та Європейського Союзу.  За його словами, Україна – потенційно може виробляти з різних видів відходів сільськогосподарської діяльності достатньо біоетанолу та біометану.

Крім того, Тарас Висоцький відзначив необхідність запровадження пільгового страхування для агровиробників.

Нагадаємо, збитки, завдані виробничим об’єктам АПК внаслідок війни, оцінюють у 364,5 млн дол.