Агромаркет

Провідні експерти обговорять на форумі «ВЛАСНИЙ ЕЛЕВАТОР» найактуальніші проблеми галузі

Провідні експерти обговорять на форумі «ВЛАСНИЙ ЕЛЕВАТОР» найактуальніші проблеми галузі

Провідні експерти елеваторного ринку зберуться 13–14 грудня у Львові на Всеукраїнський практичний форум «ВЛАСНИЙ ЕЛЕВАТОР: зберегти, переробити, продати». Визнані фахівці обговорять найактуальніші проблеми, з якими стикалися підприємства 2023 року в умовах надзвичайних викликів ринку.

Понад 30 спікерів форуму «ВЛАСНИЙ ЕЛЕВАТОР», який щорічно проводить журнал The Ukrainian Farmer, порушать актуальні питання елеваторної галузі та презентують практичні кейси оптимізації виробництва. Важливі питання стосуватимуться всіх виробничих процесів елеваторного господарства.

Заступник генерального директора ТОВ «Сол АГРО» Сергій Щербань констатує, що наразі елеватори працюють у найкращому разі на межі рентабельності, адже загальна потужність одночасного зберігання недозавантажена на близько 30%.

«Нині — час нестандартних операцій і рішень у технології зберігання, обробки зерна задля генерації додаткового прибутку», — переконаний він.

У рамках форуму «ВЛАСНИЙ ЕЛЕВАТОР» фахівець поділиться практичним досвідом залучення поклажодавців, колаборації з трейдерами тощо.

Керівник комерційного департаменту АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов брав участь у розроблянні нових й оптимізації чинних маршрутів для розв’язання проблеми експорту зернових.

«Залізничний транспорт є найпотужнішим, найдешевшим та екологічним транспортом. Блокування автотранспорту на кордоні з Польщею надало додатковий поштовх для переорієнтації вантажів на залізницю», — зауважив він.

На Форумі пан Ткачов розповість про найновіші рішення щодо розширення експортних потужностей залізничними шляхами.

Олександр Назаров, директор Семенівського елеватора «Астарта-Київ», поділиться з учасниками Форуму «ВЛАСНИЙ ЕЛЕВАТОР» про збільшення ефективності підприємства шляхом запровадження систем автоматизації та безпеки.

«Завдяки цифровим інструментам темп приймання пришвидшився, максимальна кількість досягла 17 авто на годину та 219 автомобілів на добу. 

Також на Семенівському елеваторі впроваджено систему керування охороною праці. Вона забезпечує як персональну, так і групову безпеку персоналу від потенційних небезпечних впливів на елеваторі», — зауважив він. 

Керівник західної групи елеваторів МХП Віталій Губарєв — практик із багаторічним досвідом, експерт у питаннях будівництва, експлуатації і модернізації елеваторів. Він брав участь у розробленні й упровадженні концепції зберігання зерна без силосів.

«Завдяки відмові від силосів вартість будівництва елеватора без силосів становить 55 доларів за умовний куб зберігання. Якщо ж додати силоси, вартість одразу підвищиться до 150–180 доларів», — уточнив він.

Досвідом сушіння за допомогою «альтернативи» в рамках Форуму «ВЛАСНИЙ ЕЛЕВАТОР» поділиться і начальник елеваторного господарства ТзОВ «Агротехніка» Андрій Глубіцький.

«Ми експериментували з різними видами твердого палива: використовували пелету із соняшнику, із сосни, енергетичну вербу тощо», — каже він.

Учасникам заходу Андрій Глубіцький розкаже про найкращий вид «альтернативи», а також поділиться досвідом сушіння двома твердопаливними теплогенераторами на одній сушарці.

Приймання й відвантаження зерна є невіддільною складовою роботи елеватора. Директор Бориспільського елеватора компанії «Агро Регіон» Віталій Шевчук розкаже про практику відвантажень компанії в умовах ускладненої логістики.

«Нам довелось відвантажувати не тільки вагонами: було залучено практично всі можливі варіанти — контейнери з верхнім завантаженням, звичайні контейнери, біг-бегі (автотранспорт)», — уточнює він.

Директор ТОВ «Елеватор “РОДИНА”» Сергій Гоцуляк розкаже учасникам Форуму, як технологічність сушіння впливає на його продуктивність і собівартість за використання скрапленого газу.

«Ураховуючи, що сушарка працювала на скрапленому газі, витрати становили 0,75 кг на тонно-відсоток. Підприємство готується застосовувати теплогенератори на альтернативних видах палива. Це перспектива наступного року, бо неможливо все зробити в один момент», — переконаний він.

Жодна проблема, жоден аспект роботи елеватора не буде проігнорованим учасниками Форуму. Адже головна мета Всеукраїнського практичного форуму «ВЛАСНИЙ ЕЛЕВАТОР: зберегти, переробити, продати» — напрацювати дієві рішення щодо оптимізації зусиль і ресурсів з метою успішного функціонування підприємств.

Ознайомитися з програмою заходів і зареєструватися для участі можна на спеціальному сайті: «ВЛАСНИЙ ЕЛЕВАТОР: зберегти, переробити, продати».